INTEC växer i Norge
2025-02-13
Vi har glädjen att meddela att vi öppnar nytt kontor i Larvik och utökar elkompetensen i Oslo.

Från vänster: Xhevdet Badivuku, sektionschef El, Oslo och Arne Sagaas, sektionschef Vestfold & Telemark, Larvik
Vi fortsätter att stärka vår närvaro i Norge och öppnar nu ett nytt kontor i Larvik. Med denna etablering kan vi bredda vårt erbjudande inom infrastruktur, bygg och energi i Vestfold & Telemark – en region med stor utvecklingspotential och spännande möjligheter.
Samtidigt stärker vi vårt kontor i Oslo genom att bredda vårt erbjudande inom elteknik, vilket gör att vi kan erbjuda ännu mer omfattande lösningar. För att ytterligare förstärka våra erbjudanden samarbetar vi med vårt systerföretag Zenisk, som bidrar med sin expertis inom innovativa belysningslösningar när det behövs. Med vår nya elavdelning kan vi skapa helhetslösningar som förenar funktion, kvalitet och hållbarhet – vilket ger långsiktigt värde i projekten.
Med kontor i Drammen, Oslo och nu Larvik kan vi ge våra kunder ännu bättre stöd och samtidigt möta den växande efterfrågan på våra tjänster i Norge.
- Vi ser en fortsatt ökad efterfrågan på våra tjänster, och detta är ett logiskt nästa steg för oss. Vårt mål är att vara en stark partner och bidra med teknisk expertis i framtidens projekt, säger Johan Hjertson, VD för INTEC Norge
Kontakta oss
om du vill veta mer.

